W nadchodzącym roku nie zamierzamy zwalniać tempa – będzie zdecydowanie więcej tekstów debiutujących na naszych łamach autorów, ale i znacznie większa liczba autorskich sesji zdjęciowych. Nie zapominamy jednak o tym, co najważniejsze – o sztuce tatuażu. Życzymy sobie powiększenia grona znakomitych tatuatorów, których prace z dumą zaprezentujemy w kolejnych dwunastu numerach – tak pisaliśmy w zeszłorocznym wstępniaku styczniowym. Myślę, że po przeanalizowaniu minionych dwunastu miesięcy możemy dumnie ogłosić wykonanie planu w 110 procentach…
Dla naszego magazynu rok 2018 okazał się być niezwykle łaskawy. Za największy sukces możemy uznać fakt, że zdołaliśmy wydać album o polskich tatuatorkach – “TATTOOFEST. 25 Polish Female Tattoo Artists”. Był to bardzo ważny dla nas projekt, nad którym pracowaliśmy przez ponad 6 miesięcy. Drugim istotnym wydarzeniem była na pewno premiera anglojęzycznej wersji magazynu. Za jej sprawą udostępniliśmy zagranicznym Czytelnikom zamieszczane przez nas treści… które również nieco się zmieniły, nawiązaliśmy bowiem współpracę ze świetnymi redaktorami. Dzięki ich pracy powstały nowe działy, te zaś, które wymagały lekkich metamorfoz – odświeżyliśmy. Mamy nadzieję, że powstanie ich jeszcze więcej, dlatego zachęcamy Was do zgłaszania własnych pomysłów na artykuły. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje! Właśnie w ramach jednego z działów zainicjowanych w minionym roku – “Jak czytać tatuaże” – Ola Dudek poddaje szczegółowej analizie prace kolejnych artystów. W tym numerze zajęła się tematem sztuki sakralnej, który omawia na przykładzie projektów wykonanych przez Marcelinę Urbańską oraz Jamiego Lunę.
Materiałem, który ma na celu wzięcie pod lupę nowo otwartych studiów tatuażu, jest zestawienie „Bye bye, 2018!”. Zaprezentowanym w nim miejscom bacznie się przyglądamy: opisaliśmy je według dat ich powstania, starając się przy tym zaprezentować charakterystykę wnętrza i określić, co wyróżnia je spośród innych. Warto dodać, że niektóre z nich zgłosili Czytelnicy. Jeśli więc czujecie, że w tym zestawieniu zabrakło studia, które jest Waszym osobistym odkryciem – koniecznie dajcie nam o tym znać mailowo. Nowy rok zaczynamy okładką, w której tatuaż gra główną rolę (zwiastując tym samym kierunek naszych kolejnych coverowych wyborów), podobnie jak artysta, który zgodził się z udzielić nam wywiadu. Nissaco – bo o nim nowa – to prawdziwa ikona w świecie tatuażu, człowiek osiągający niesamowite efekty dzięki precyzji swojego kunsztu. Bardzo cieszymy się, że to jego praca zdobi stronę tytułową pierwszego numeru w 2019. Wracamy także do tematu tribali, które obecnie wydają się być wzorem znacznie mniej popularnym niż na początku lat 90. Dobrze więc, że istnieją takie osoby jak Dennis Bebenroth: w swoich projektach pokazuje on je w zupełnie innej formie, łącząc choćby z postaciami z kreskówek.
Ponadto w styczniowym wydaniu znajdziecie równie ciekawe rozmowy z polskimi tatuatorami. Będą to: Klaudia Hołda, specjalistka od dotworku, preferujący styl malarski Łukasz Plumbaum – artysta z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem – oraz Patryk Hilton, u którego sporo zmieniło się od ostatniego wywiadu udzielonego TATTOOFESTowi (ponad cztery lata temu). Koniecznie zerknijcie też, co działo się na konwencie w Łodzi!
W 2019 życzymy Wam zrealizowania przynajmniej jednego postanowienia noworocznego. Liczymy jednak, że część dni spędzicie z nami – m.in. poznając prace i
historie artystów z całego świata.